historie

Všem našim příznivcům a kolegům, kteří tyto stránky sledují, se omlouváme za to, že ve fotogalerii již delší dobu nepřibývají žádné nové fotografie. Příčinou je to, že různými "apgrejdy" programů, ve kterých jsou tyto stránky dělány a vedeny, spolu přestaly "spolupracovat" a nejde nahrávat nové fotografie či cokoliv dalšího. Snad to není stav trvalý, uvidíme... Takže ještě chvilku to kdyžtak, prosím, bez nových fotografií přežijte ;o)
A ten, kdo to nepřežije, se může kouknout na naše Facebookové stránky, kde těch fotografií naleznate opravdu hodně, A nejen fotografií. Nevíte, kde? No přece na TOMTO odkazu ;o)

V každém případě děkujeme za pochopení!
V sobotu 23.září se v obci Skalsko, poblíž Mladé Boleslavi koná další, tentokráte již 5.ročník ORIGINAL VETERAN RALLYE. Jedná se o pohodovou akcičku s plněním různých nástrah a úkolů po cestě, vedoucí nádhernou krajinou Kokořínska. Věřte, že se projedete i mezi krásnými pískovcovími skalami Kokořínského údolí. Vítány jsou stroje v původním, origo satvu, ale ani s novým, zrekonstruovaným kouskem Vás pořadatelé nevyženou ;o)  Kdo bude chtít, může dorazit již v pátek a na místě si popovídat s kolegy, dát si pivko a pak přespat přímo na místě ve vlastním dovezeném spacáku. Stejně tak je tam možnost zůstat až do neděle.
Jinak start celé soutěže je v pravé poledně, do té doby bude čas např. na popovídání si během výstavy strojů, která začíná v 9hodin. Trasa bude mít cca 70km a není limitována žádným časem, takže se bude během ní možné i naobědvat či napojit.
Loni nás tam pár bylo a stálo to opravdu za to. Ty klikaté zatáčky okolo Kokořínských pokliček jsou opravdu parádní! Kdo tedy bude chtít společně vyrazit, potkáme se na oblíbeném místě na parkovišti u prodejny LIDL v 8.15hod. Společný odjezd pak bude v 8.30hod. Profrčíme to přes Nymburk, Lysou n.L., Benátky n.J., Chotětov a Bezno. Po trati se k nám tedy může přidat kdokoliv další....

Příznivci mladších strojů se mohou ve stejném termínu, t.j. v sobotu a neděli 23. a 24. září vydat do Pardubic na čímdál více oblíbenou akci - RETROMĚSTEČKO. Zájemci se více dozvědí přímo na stránkách akce - ZDE. Na své si tam přijdou především milovníci strojů hasičských (od nejnovějších až po staré, dřevěné stříkačky), policejních (od četnictva přes VB až po POLICIE ČR), vojenských (ČSLA a Varšavská smlouva), ale je tam vždy k vidění i docela dost veteránů - aut i motorek.

A aby toho nebylo na sobotu 24. září málo, koná se v Praze - Újezdě nad lesy 4.sraz veteránů. Sraz je mezi 9.30 až 10.hodinou, od 10 do 12hod probíhá výstava a po obědě následuje v rozmezí 13 - 14.30hod společná spanilá jízda v délce cca 15km. Více o této akci je např. TADY, není to ale nijak velký zdroj dalších informací. 

============================================================================================

Na státní svátek, ve čtvrtek dne 28.září se v Mladé Boleslavi koná další ročník akce Svatováclavská jízda, které se každoročně účastní i několik členů našeho klubu. Kdo se chce zúčastnit letošního ročníku, má nejvyšší čas se přihlásit. Více informací a přihlášku pak naleznete např. ZDE

Hned o víkendu po té, přesněji v neděli 1.října je náším klubem pořádána závěrečná vyjížďka členů, přátel a příznivců - Po stopách plaketové jízdy. Jelikož je to již 4.ročník, mnozí víte, že se jedná o vyjížďku, jejíž trať vede v protisměru letošní Plaketové jízdy. Kdy a kde bude sraz, se včas dozvíte na tomto místě. V každém případě si na tento závěrečný "podnik" našeho klubu již rezervujte čas a pozvěte co nejvíce kamarádů a známých, ať nás jede hodně...

Kolegové z VCC Pardubice pořádají v pátek 6.října jednu ze svých tradičních akcí - Oldtimer corso. Jedná se o setkání na Perštýnském náměstí (v době od 14.30 do 17hodin) a následnou spanilou jízdu Pardubicemi. Každoročně se někdo z našeho klubu zúčastňuje. Bude tomu tak i letos?
Hned v sobotu 7.října pak pardubičáci pořádají další "klasiku" a to akci Strará Čína. Více informací tady naleznete hned, jak je někde vypátrám...

Jako již posledních pár let, tak i letos jsme byli osloveni a požádáni o účast s našimi veterány na akci Jezdecké slavnosti na zámku Kačina. Ty se konají v sobotu 7.října 2017. Kdo tedy bude mít chuť a čas, bude vítán. Vše budeme směřovat tak, abychom tam byli v 9.30, ještě před tím, než se otevřou brány - ať můžeme v klidu manévrovat při parkování ;o) Sraz bude tedy přímo na Kačině, nebo v Kolíně na společný odjezd v 9hodin u PKP na Starokolínské ulici a pak to vezmeme přes Starý Kolín a Kateřinu.============================================================================================

A je po! Po čem? No přece po dalším ročníku naší soutěže PLAKETOVÁ JÍZDA. Do kolínského zámku se sjelo požehnané množství strojů a sešlo se tam velké mnnožství diváků. Byť občas a lehce přes mráčky, tak na nás po celý den koukalo i slunce, které vedlo "kroky" všech soutěžících tak, že nikdo nezabloudil a nikdo nehavaroval. Poděkování tak patří všem účastníkům, stejně tak jako těm, kteří přijeli jenom na dopolední výstavu na zámek za účast a doufáme, že byli všichni spokojeni. Takže za rok zase na viděnou..
A jestli Vás zajímají výsledky, tak ty naleznete v jiné části těchto stránek - TADY.

============================================================================================

Jinak, všechny letošní, námi pořádané akce naleznete sepsané pěkně pohromadě níže, pod tímto textem. Termíny všech členských schůzí (a nejen jich) po celý rok 2017 pro změnu naleznete v TOMTO kalendáři.

Nejdůležitější akce klubu v roce 2017


NOVÉ ČLÁNKY

Terminy akcí VCC Kolín v roce 2017
Termíny akcí VCC Kolín v roce 2017

Protokol o roční prohlídce HV
Protokol o roční prohlídce HV

NOVÉ GALERIE

aktuality